Aktuariusz, usługi aktuarialne

Biuro Usług Aktuarialnych Signum istnieje od 2004 roku. Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych i uznanych firm zajmujących się doradztwem aktuarialnym. W ofercie biura usługi aktuarialne oraz wyceny aktuarialne. Biuro Aktuarialne Signum specjalizuje się w usługach aktuarialnych, wymagających doświadczenia i wiedzy z dziedziny inżynierii finansowej, matematyki ubezpieczeniowej, finansowej, prawdopodobieństwa i statystyki, a także szacowaniu ryzyka finansowego długoterminowych projektów (wyliczanie rezerw na świadczenia i odprawy emerytalne, nagrody jubileuszowe, świadczenia pracownicze). W naszym biurze zatrudniamy profesjonalnych aktuariuszy. Aktuariusz to wszechstronny specjalista, zajmujący się szacowaniem ryzyka oraz wartości bieżącej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych lub obarczonych ryzykiem. Aktuariusz to profesjonalista z zakresu matematyki ubezpieczeniowej, finansowej oraz statystyki. Praca aktuariusza ściśle powiązana jest z obszarem ubezpieczeń, funduszy emerytalnych oraz planów emerytalnych. Biuro Aktuarialne Signum – profesjonalne usługi i wyceny aktuarialne. Wpisany do rejestru aktuariusz!

Rezerwy na świadczenia i odprawy emerytalne, rezerwy pracownicze

Biuro Aktuarialne Signum oferuje szeroką gamę usług aktuarialnych, ze szczególnym naciskiem na wycenę zobowiązań z tytułu dodatkowych, pozapłacowych świadczeń należnych pracownikom, wynikających z podpisanych układów zbiorowych pracy, regulaminów wynagrodzenia i innych wiążących porozumień pracodawców z pracownikami oraz przepisów Kodeksu Pracy. Wyliczamy i szacujemy:


Wszystkie wyceny aktuarialne wykonywane są przez doświadczonych i profesjonalnych aktuariuszy. Nasze wyceny aktuarialne są zgodne z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości. Biuro Aktuarialne Signum – profesjonalnie wyliczy rezerwy pracownicze!

Rezerwy na odprawy emerytalne

Biuro Aktuarialne Signum to profesjonalni i doświadczeni aktuariusze. Początki tego zawodu w Polsce datują się na lata 20. wieku XX, kiedy to rozpoczął działalność Polski Instytut Aktuariuszy. Od roku 1991 tradycje te kontynuuje Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy. W Polsce aktuariusz to niezwykle rzadki zawód. Wysoki próg koniecznych umiejętności skutecznie odsiewa wszelkiego rodzaju amatorów. Profesjonalny aktuariusz to taki, który został wpisany do rejestru aktuariuszy, zgodnie z art.37b ust.1 Ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Aby zostać aktuariuszem, należy zdać egzamin aktuarialny przy Komisji Nadzoru Finansowego, mieć wykształcenie wyższe oraz posiadać wiedzę z matematyki, ubezpieczeń, ekonomii. Profesjonalny aktuariusz gwarantuje, że wszystkie wyceny aktuarialne będą starannie i należycie wykonane, zgodnie z najwyższymi standardami rachunkowości. Biuro Aktuarialne Signum – zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości - policzy rezerwy na odprawy emerytalne!

Rezerwy pracownicze

Biuro Aktuarialne Signum to wieloletnie doświadczenie w działalności aktuarialnej. W swojej historii wykonaliśmy ponad tysiąc wycen aktuarialnych dla różnych podmiotów, w tym także dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Naszymi klientami są zarówno firmy zatrudniające kilka tysięcy osób, jak i firmy kilkunastoosobowe, instytucje państwowe. Firmy krajowe i zagraniczne. Zgromadzona przez ten czas wiedza i doświadczenie pozwalają nam w szybki i profesjonalny sposób obsługiwać wielu klientów przy zachowaniu najwyższych standardów i niskich cen. Nasza kadra gwarantuje że każda wycena rezerw na świadczenia emerytalne, rezerw pracownicznych czy rezerw na nagrody jubileuszowe będzie wykonana szybko i rzetelnie. Biuro Aktuarialne Signum – profesjonalnie oszacuje i wyliczy rezerwy na świadczenia emerytalne!

Rezerwy na nagrody jubileuszowe

Biuro Aktuarialne Signum to kompleksowa oferta usług aktuarialnych. W naszej ofercie wyceny aktuarialne z tytułu nagród jubileuszowych, odpraw emerytalnych, odpraw rentowych, odpraw pośmiertnych, niewykorzystanych urlopów, ekwiwalentów energetycznych, deputatów węglowych, zakładowych funduszy świadczeń socjalnych oraz innych świadczeń pracowniczych. Zajmujemy się także projektowaniem programów emerytalnych, układów zbiorowych oraz regulaminów wynagradzania. Wykonujemy analizy wymagające wiedzy z zakresu statystyki, matematyki finansowej i aktuarialnej. Podejmujemy się także profesjonalnego szacowania ryzyka finansowego długoterminowych projektów. Biuro Aktuarialne Signum – doświadczony aktuariusz oferujący profesjonalne usługi aktuarialne - szybko i solidnie!

Strona główna / Kontakt
polski angielski
 

REZERWY PRACOWNICZE

 

Odprawy emerytalne i rentowe, nagrody jubileuszowe (...)

Ponad 14 lat doświadczenia

Ponad 900 klientów i 5000 wycen

 

                Sprawdź ofertę! >>>


NAGRODY

CERTYFIKATY

ODPOWIEDZIALNI SPOŁECZNIE

Rekomendacje
Bioton S.A. (...) Bioton S.A. korzysta z usług Biura Aktuarialnego Signum od 2007 roku. Zlecenia były realizowane terminowo i precyzyjnie. (...) polecamy jako profesjonalnego wykonawcę.
skan referencji
Mennica Polska S.A. Na podstawie doświadczeń i długoterminowej współpracy z przyjemnością możemy zarekomendować Biuro Aktuarialne SIGNUM jako solidnego, terminowego i profesjonalnego partnera dla każdej wymagającej firmy
skan referencji
Polmos Białystok S.A. Od 2005 roku Polmos Białystok S.A. korzysta z usług Biura Aktuarialnego Signum. (...) z przyjemnością możemy zarekomendować Biuro Aktuarialne Signum jako solidnego i profesjonalnego partnera.
skan referencji
Kompania Piwowarska Na podstawie dotychczasowej współpracy w zakresie doradztwa aktuarialnego z przyjemnością możemy stwierdzić, że Biuro Aktuarialne Signum jest firmą, która świadczy usługi solidnie, terminowo i profesjonalnie.
skan referencji
LUX MED Sp. z o.o. LUX MED Sp. z o.o. od 2008 roku korzysta z terminowych i profesjonalnych wycen aktuarialnych rezerw na świadczenia pracownicze.
skan referencji
ZRE Lublin S.A. (...) Biuro Aktuarialne Signum jest firmą zapewniającą świadczenie usług kompleksowo, o wysokiej jakości i w wymaganych terminach.
skan referencji
Stocznia Marynarki Wojennej S.A. Stocznia Marynarki Wojennej S.A. od 2007 roku korzysta z usług Biura Aktuarialnego Signum dokonując corocznie wyceny aktuarialnej rezerw na świadczenia pracownicze. Przewidujemy dalszą współpracę.
skan referencji
Roche Polska Sp. z o.o. (...) Roche Polska Sp. z o.o. od kilku lat korzysta z usług Biura Aktuarialnego Signum. Przewidujemy dalszą współpracę (...), a także polecamy jako profesjonalnego wykonawcę.
skan referencji
Axel Springer Polska Sp. z o.o. (...) Na podstawie kilkuletnich doświadczeń rekomendujemy Biuro Aktuarialne Signum jako firmę solidną, zapewniającą wysoką jakość świadczonych usług - z krótkim terminem wykonania zlecenia.
skan referencji
Polimeks Mostostal ZUT Sp. z o.o. (...) Firma ta wykazała się rzetelnością, krótkim terminem wykonania zlecenia oraz wysoką jakością świadczonych usług.
skan referencji